Μετά από παράκληση των υπευθύνων τη;ς δομής φιλοξενίας προσφύγων, δύο συνεργάτες του Κέντρου Διαχείρισης Ανθρωπιστικής Βοήθειας (ΚΕ.Δ.Α.Β.), της Ιεράς Μητροπόλεως Δημητριάδος, -παράρτημα του "ΕΣΤΑΥΡΩΜΈΝΟΥ"-, με επικεφαλής τον κ. Λάμπρο Γιωτόπουλο, Αντιπρόεδρο του Δ.Σ. του Σ.Σ.Κ. Βόλου ο "ΕΣΤΑΥΡΩΜΕΝΟΣ", επισκέφτηκαν τους πρόσφυγες της δομής Μόζα και παρέδωσαν στους αρμόδιους υπηρεσιακούς παράγοντες 40 παπλώματα και 10 κουβέρτες. Το κρύο είναι έντονο και οι συνθήκες πολύ δύσκολες. Η τοπική μας Εκκλησία είναι στη διάθεση όλων των κοινωνικών φορέων για να προσφέρει άμεση βοήθεια, όπου χρειαστεί. Αυτές τις ημέρες του χειμώνα δεν πρέπει να αφήσουμε κανέναν αβοήθητο.
![](https://1.bp.blogspot.com/-cHFoEkMrJf4/XoH3PoT8exI/AAAAAAABd_g/jAQs2PvoiHE8Puo7YASUpjkAAjPH6gqJgCLcBGAsYHQ/s1600/bull.png)
Τρίτη 19 Ιανουαρίου 2021
Έκτακτη ανθρωπιστική αποστολή του "Ε", για τη στήριξη των προσφύγων της Μόζα
▣ Γίνετε μέλη στη σελίδα μας στο Facebook:
ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ ΕΣΤΑΥΡΩΜΕΝΟΥ
Εγγραφή σε:
Σχόλια ανάρτησης (Atom)
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου